Prečo práve honda?

 

 

ČERPADLÁ

 

 

Malé záhradné čerpadlá

– určené na zalievanie záhonov, zelených plôch,

– pre záhradkárov a na iné hobby použitie.

 

Štandardné vodné čerpadlá

– určené na prečerpávanie veľkých objemov vody, vhodné na odvodňovanie a odčerpávanie, zavlažovanie a rôzne umývacie práce.

 

 

Kalové čerpadlá

– robustná konštrukcia obežného kolesa umožňuje prečerpávanie suspenzie kvapaliny a pevných častíc až do veľkosti 25 mm,

– na odčerpávanie stavebných výkopov a žúmp, výborný pomocník pri likvidácii povodní.

 

Konštrukcia kalových čerpadiel umožňuje ľahké rozobratie čerpadlovej časti a bezproblémové vyčistenie. Pravidelná starostlivosť výrazne predlžuje životnosť čerpadla.

 

Negatívny vplyv majú:

- príliš malý priemer hadice znamená väčšie straty,

- dĺžka hadíc – čím dlhšie, tým väčšie straty,

- počet ohybov a uzlov,

- vnútorná textúra hadice,

- hustota kvapaliny,

- prekážky prúdenia,

- veľká výtlačná výška znižuje maximálne množstvo prečerpávanej kvapaliny.

 

Zlepšenie výkonu čerpadla dosiahneme:

- použitím hadíc s dostatočným priemerom,

- zmenšením priemeru hadice vzrastá rýchlosť prúdiacej kvapaliny. Nemala by prekročiť 2,5 m/s,

- použiť menej ohybov,

- použitie hladkej hadice,

- použitie kratších hadíc,

- v praxi by straty nemali presahovať 10 % z celkovej výtlačnej výšky čerpadla.

 

 

Generátory

  

Generátory HONDA, vybavené precíznou reguláciou výstupných veličín multipólovým invertorom, sú odľahčené, kompaktné a tiché. Vďaka dômyselnej konštrukcii alternátora sa dosiahla redukcia hmotnosti o 50 %, zníženie spotreby paliva o 40 % a zníženie hlučnosti o 10 %, v porovnaní s bežnými typmi generátorov.

 

 

Technické inovácie, jednoduchá a príjemná obsluha, dlhá životnosť, ekonomická prevádzka a maximálna ohľaduplnosť k životnému prostrediu, to sú hlavné atribúty navigujúce HONDU do budúcnosti.

 

Extrémne malé rozmery a nízka hmotnosť generátorov tohto radu sa dosiahli najmä použitím špeciálneho multipólového alternátora, ktorý je integrovaný do samotného motora. Elektrický regulátor otáčok motora závislý od záťaže (okrem EX7)

 

Rad Gene 21 je vybavený elektrickým regulátorom otáčok motora pracujúcim v závislosti od elektrickej záťaže, čo umožňuje dosiahnuť vynikajúcu ekonomiku prevádzky. Týmto sa nielen redukuje spotreba paliva a prevádzková hlučnosť, ale tiež sa udržujú výfukové emisie na úrovni, ktorá vyhovuje aj najprísnejším emisným normám U. S. EPA.

 

Invertor (okrem EX7)

Stabilný elektrický výstup generátorov radu Gene 21 sa dosahuje pomocou elektronickej riadiacej jednotky, tzv. invertora. Tento rad je vôbec prvý vo svojej výkonovej triede, ktorý poskytuje mikropočítačom generovanú sínusovku s malým skreslením, kvalitou porovnateľnou alebo aj prevyšujúcou kvalitu elektrického výstupu bežnej vysokonapäťovej siete.

 

 

Generátory – jednofázové

 

Generátory radu EM sú priamo určené na pohon jemnej techniky s citlivou elektronikou (počítače, meracie zaria denia atď.). Vďaka elektronickej regulácii výstupného napätia (AVR) dochádza ku kvalitnej filtrácii výstupného napätia. Generátory radu EM sú vysoko spoľahlivé mobilné zdroje energie. Modely EM 4500, EM 5500 je možné dodať v špecifikácii s elektroštartom a automatickým sýtičom.

 

EcoThrottleTM (EM 50/70) – prepínač ekonomickej prevádzky. V tomto režime si generátor sám usmerňuje otáčky podľa veľkosti záťaže, a tým reguluje spotrebu paliva. Úspora paliva predstavuje až 10 % v porovnaní s konvenčnými generátormi.

 

Motorové jednofázové generátory HONDA radov EC, EM vám v plnej miere nahradia chýbajúci alebo nefunkčný elektrický rozvod. Napájanie elektronáradia, stavebném techniky alebo osvetlenia je jednoduché. Svojimi výkonovými parametrami od 1,7 do 6,0 kVA zaručujú dostatočnú rezervu.

 

 

Generátory – trojfázové

 

V ťažko dostupných terénoch pri zakladaní stavieb, veľkých investičných celkov, diaľnic, tunelov alebo mostov treba mať vždy k dispozícii zdroj trojfázového aj jednofázového prúdu s dostatočným výkonom (ECT, ECMT).

 

 

 

 

Motorové kosačky

 

Rad IZY

 

 

Jednoduché vedenie kosačky

- ergonomicky tvarovaná rukoväť

- jednoduché zastavenie žacieho noža

 

Jednoduché ovládanie výkonu motora

- jednoduché manévrovanie

 

Jednoduché zloženie

a rozloženie rukovätí

- v priebehu niekoľkých sekúnd

 

Jednoduché štartovanie motora

 

Jednoduchá obsluha moderného, výkonného štvortaktného motora s nízkou spotrebou, nízkymi emisiami a nízkou hlučnosťou

 

Jednoduché nastavenie výšky kosenia (19 - 73 mm)

 

Jednoduchý zber trávy

- dlhé neprerušované kosenie

- veľký plátenný kôš na pokosenú trávu

 

Jednoduché manévrovanie

- veľké, na ložiskách uložené kolieska umožňujú jednoduchý pohyb kosačky

 

Jednoduché kosenie

- masívny skelet určený na kvalitné a bezpečné kosenie. Jedinečne tvarovaný žací priestor zabraňuje upchávaniu počas kosenia.

 

Rad HRX

 

Nový štandard v kategórii TOP kosačiek

- bez údržbové, mimoriadne odolné teleso kosačky,

- výkonný, moderný, ekologický a tichý motor,

- komfortná obsluha: ľahký štart, centrálne nastaveni výšky kosenia.

 

Najtichšia kosačka vo svojej triede

Nový „odhlučnený” patentovaný žací nôž, nová konštrukcia žacej komory, veľký výkon motora při nízkych otáčkach umožňuje novému radu kosačky HONDA HRX znížiť hladinu hluku o 2 dB (30 %) v porovnaní s bežnou kosačkou.

 

Teleso kosačky HRX je vyrobené zo špeciálneho polypropylénového plastu (XENOY), ktorého odolnosť proti mechanickému poškodeniu a konštrukčná tuhosť ďaleko predstihujú bežne používané materiály. Obsluha iste ocení minimálne nároky na starostlivosť o kosačku (žiadna korózia). Okrem toho, že teleso kosačky je z nového materiálu, zmena sa dotkla aj dizajnu a tvarovania vnútorných častí žacieho priestoru. Dokonalá hladkosť vnútorného povrchu, optimalizácia tvarovania prietokových štrbín zabezpečujú dokonalý efekt zberu pokosenej trávy. Celkový výkon kosačky (kosenie + zber) tak dosahuje bezprecedentné parametre.

 

Všetky modely s 53 cm nožom sú vybavené jedinečným systémom prepínania možnosti kosiť alebo mulčovať. Tento patentovaný (Versamow) systém umožňuje veľmi pohodlne zvoliť spôsob kosenia prepnutím ovládacej páky umiestnenej priamo na telese kosačky (CLIP DIRECTOR). Nie je potrebné použiť žiadny ďalší nástroj na inštaláciu. Mulčovací systém rozseká trávu na jemný biofilm, ktorý sa vracia späť na trávnik. Jemný biofilm sa stáva kompostom, ktorý zlepšuje vitalitu vášho trávnika. Môžete mulčovať Honda „Versamow” mulčovacím systémom alebo zberať trávu do zberného koša. Nepotrebujete žiadne príslušenstvo a nástroje. Môžete plynule regulovať mulčovanie alebo zber trávy.

 

 

Rad HRD, HRH, HRZ, UM

 

Kosačky radu HRD, HRH, HRZ a UM sú určené na farmárske a profesionálne použitie. Modely HRD, HRH majú teleso z hliníkovej zliatiny, sú vybavené motormi GCV160 alebo GXV160. Robustná konštrukcia kosačky a 83-litrový zberný kôš ich predurčujú na použitie v ťažších podmienkach. Model HRZ má riaditeľnú prednú nápravu, čo výrazne uľahčuje kosenie medzi záhonmi kvetín. Model UM 536 je určený na kosenie veľkých, nepravidelne kosených trávnatých plôch, záhrad a pozemkov. Pre tých, ktorí ďalej zužitkovávajú vysokú pokosenú trávu, je tento typ kosačky nenahraditeľným pomocníkom.

 

 

Malotraktory

 

- motor s vysokým krútiacim momentom (vysoká tráva nemá šancu),

- výkonný dvojvalcový motor, ktorý sa vyznačuje kultivovaným chodom, nízkou hlučnosťou a nízkymi emisiami výfukových plynov,

- užívateľsky jednoduchú voľbu kosenia, mulčovania alebo voľného ukladania pokosenej trávy za traktor,

- veľký, až 350 l zberný kôš, ktorý môžete ovládať elektronicky,

- ľahké a pohodlné ovládanie pojazdu a žacieho mechanizmu,

- vďaka prednému a zadnému nárazníku veľkú odolnost proti škodám vzniknutým pri náraze,

- automatické rozsvecovanie predných reflektorov,

- signalizáciu prevádzkových parametrov na palubnej doske,

- elektromagnetickú spojku spúšťania žacieho nástroja,

- množstvo bezpečnostných prvkov, zabezpečujúcich maximálnu bezpečnosť pre obsluhu,

- malý športový volant (cítite sa ako v automobile),

- pohodlné, nastaviteľné sedadlo.

 

 

Krovinorezy

 

 

 

Krovinorezy sa dodávajú v niekoľkých modifikáciách od jednoduchého vyžínala so zahnutým hriadeľom až po klasický krovinorez s obojručným uchopením. Možno si vybrať z dvoch typov uchopení a dvoch základných typov žacích nástrojov. Zlepšenie vidno aj na popruhu. Je pohodlný, rešpektujúci prirodzený tvar ľudského tela, a hlavne umožňuje dlhé komfortné kosenie. Súčasťou základnej výbavy sú aj ochranné okuliare.

 

 

Kultivátory

 

 

 

Dostupné príslušenstvo k modelu FG 201 umožňuje premenu kultivátora na univerzálneho

pomocníka v záhrade. Dá sa využiť na kultivovanie pôdy, prevzdušňovanie trávnika, vyčesávanie machu a vyschnutej trávy, rozbíjanie hrúd a vertikálne prerezávanie trávnika.

 

Snehové frézy

 

 

 

Snehové frézy

Ak už niet kam odhŕňať kopy snehu, nastupujú snehové frézy, ktoré služka na premiestnenie väčšieho množstva snehu z miesta, na ktoré sneh nepatrí.

 

Jednostupňové frézy odhadzujú sneh v jednom stupni, to znamená, že frézovací nôž zhŕňa sneh a zároveň ho prehadzuje cez komín na určené miesto. Takto fungujúce frézy slúžia prevažne na domáce použiti a sú výborným pomocníkom pri práci okolo domu. Frézovací nôž jednostupňovém frézy sa pri prevádzke oprie o pevný podklad (betónový chodník, zámkovú dlažbu a pod.), rotačným pohybom zhŕňa sneh a zároveň zabezpečuje pojazd samotnej frézy.

 

Dvojstupňové frézy v prvom stupni zhŕňajú sneh motorom poháňanou skrutkovnicou a prepravujú ho do transportného komína. V druhom stupni sa dopravený sneh pomocou výkonného ventilátora dostane z komína von a je nasmerovaný na určené miesto. Pojazd dvojstupňovej frézy je zabezpečený kolesovým podvozkom alebo podvozkom s pásmi. Pásový podvozok má svoje opodstatnenie v ťažších podmienkach, najmä vo svahu s ostrejším stúpaním a pod. Hydrostatická prevodovka zabezpečuje pri modeloch HS 760K1 ETS, HS 970K1 ETS a HS 1180K1 ET plynulú zmenu rýchlosti pojazdu frézy. Prenos pojazdovej sily zabezpečujú kolesá alebo gumové pásy, ktoré vďaka svojej adhézii pomáhajú kŕmiť snehovú frézu dostatočne veľkým sústom snehu, a to aj na zľadovatenom povrchu. Vďaka konštrukcii fréza nepoškodzuje povrch chodníkov, na ktorých môže byť uložená napríklad aj zámková dlažba.

 

 

 

Jednoduchá prevádzka

Hybridný koncept kombinuje pohon frézovacích nožov benzínovým motorom a pohon celej frézy elektromotormi, pričom každý pás je poháňaný osobitným elektromotorom. Plynulé, ľahké otáčanie frézy na mieste umožňuje spätný chod motorov, ktorý je možný pri nízkych rýchlostiach pojazdu (HSM 1590i). Pri spätnom chode sa teleso frézy automaticky zdvihne a pri opätovnom zaradení chodu vpred sa teleso frézy automaticky zníži do pôvodnej polohy (HSM 1590i), 2 stupňovo elektricky ovládaný komín umožňuje jednoduché nastavenie miesta odhadzovania snehu.

 

Odstraňovanie snehu

- Zlepšený kryt telesa frézy a bočné nože frézy významne zlepšujú výkonnosť v hlbokom a stvrdnutom snehu.

- Model HSM 1590i je prvou frézou na svete, vybavenou funkciou, ktorá umožňuje udržiavanie konštantnej vzdialenosti odhadzovania snehu (v auto režime a po wer režime).

- Samo diagnostická funkcia automaticky diagnostikuje problémy počas štartovania a prevádzky. Ak je pri zastavení snehovej frézy hladina oleja príliš nízka, rozsvieti sa kontrolka a blokovacie zariadenie zabráni naštartovaniu motora. Ak je hladina oleja príliš nízka počas prevádzky snehovej frézy, zlepšená funkcia olejového senzora rozsvieti kontrolku.

- Veľký palivový otvor umožní rýchle dopĺňanie paliva a uzá ver plniaceho hrdla oleja zjednodušuje kontrolu hladiny motorového oleja.

- Systém pojazdu zariadenia snehovej frézy je vybavený elektromagnetickou spojkou a dvojitým hnacím remeňom frézy na predĺženie životnosti.

 

Modely určené na profesionálne použitie

Tieto modely sa vyznačujú veľkým výkonom požadovaným v tých najťažších podmienkach. Využitie modelov HS 1810 a HS 2411 nájdeme pri upratovaní prístupových komunikácií k horským hotelom, čistení parkovísk alebo pri premiestňovaní veľkého množstva snehu na väčšiu vzdialenosť.

 

Vlastnosti:

- výkonné 4-taktné dvojvalcové motory GX610 a GX 670 (kultivovaná, ekonomická prevádzka),

- záber frézovacích nožov 100 a 110 cm,

- max. množstvo odhadzovaného snehu 108 t/hod. a 135 t/hod.,

- max. vzdialenosť odhodu 25 m,

- elektrické ovládanie odhadzovacieho žľabu,

- hydrostatická prevodovka (plynulo meniteľná rýchlosť pojazdu),

- ergonomicky rozmiestnené ovládacie prvky na osvetlenom ovládacom paneli.

 

 

 Katalóg HONDA